Skip to main content
DistrictCampusDirectory
CAMPUS

Multimedia

MM

 

Week of November 29, 2021

Monday

PS – Lesson 6/TOTW

Tuesday

PS – Lesson 6/Interview

Wednesday

Newscast – Premiere

Thursday

Premiere – Finalize Newscast

Friday

CAFE News/Newscast

Kathy Cook

Upcoming Events

CMS 1st Six Week A & A/B Honor Roll

Click to Subscribe

6th Grade

“A” Honor Roll

Clayton Bramlett, Savannah Bridgers, Addisyn Burchinal, Raul Castillo-Camargo, Noah Dickson, Aubrey Erwin, Payton Eubanks, Delilah Fehr, Ansley Fisher, Abigail Forsyth, Kyle Gose, Leah Hutchings, Brooklyn Ingram, Brayden Jordan, Mahaley Kennedy, Kennedy Kirby, Jarrett Latimer, Shelby McFadden, Logan Meyer, Bryleigh Morton, Cambria Outland, Kamora Scott, Claytie Simpson, Weston Thiessen, Rayder Waldroup, Heidi Wheaton, Alison Wieler

6th Grade

“A/B” Honor Roll

Caleb Barnett, Ava Boone, Dakota Boren, Chloe Brandt, Kendall Carroll, Travis Corley, Adrian Dyck, Kyler Easthouse, Ethan Estep, Kayden Floyd, Haylee Hardy, Ty Henry, Colton Kennedy, Emilee Massey, Akira Mayfield, Trace Moreland, Avry Remple, Samuel Rickman, Garath Rosson, Cadence Salyer, Dakota Scales, Barrett Schepis, Jazzminn Serrano, Aniyah Smith, Evelyn Spears, Chloe Taylor, Mayle Upton, Kason Vickers, Payton Williams, Skyla Woods

 

7th Grade

“A” Honor Roll

Ethan Armstrong, Zeke Baird, Laramie Blakshear, Kylen Chennault, Lukaas Dickson, Ruth Harms, Brayden Mitchell, Remie Moore, Sophia Moore, Celesity Perry, Zolee Rushin, Tanner Spear, Nathan Wall, Cutter Weets, Cylee Wherley, Gracyn Whitaker, Ilee Williams, Teresa Zermeno  

 

 

 

7th Grade

“A/B” Honor Roll

Rachel Barnett, Kloee Bennett, Cali Birdsong, Jace Braziel, Ava Brown, Yanely Calvillo-Uriegs, Hayes Chalaire, Michael Clark, Bandon Dansby, Kyrie Duerksen, Brooklyn Enriquez, Elizabeth Farrow, Jesslee Friesen, Nellie Hildebrandt, Michael Holland, Mason LaRue, Kayden Martinez, Haylee Miller, McKenzie Morin, Brynlee Peacock, Robert Peters, Addison Russell, Damarian Scott,  Sawyer Snell, Isabella Teran, Maricruz Teran, Gunner Termin, Alyson Tinajero, Alex Tovar, John Vera

 

 

 

 

 

8th Grade

“A” Honor Roll

Kennedi Ball, Maggie Ballard, Collin Bell, Destinee Bennett, Addison Bradberry, Breelyn Bridges, Sawyer Brooks, Cadie Bush, Taylor Crutcher, Sabrina Dyck, Roderick Erwin, Greyson Good, Kayelynn Gordon, Taylor Hargan, Alando Harms, Ashlyn Hutchison, Arthur Leigh-Manuell, Molly Martin, Emma Northam, Carly Patterson, Bralee Reed, Hannah Russell, Kaitlyn Springett, Thomas Thiessen, Nathan Turner  

 

8th Grade

“A/B” Honor Roll

Sean Blevins, Claire Boutwell, Memphis Bridgers, Adelyn Brown, Antaneah Burton, Canaan Chennault, Chyanna Childers, Haidyn Cox, Breana Cryer, Raegan Cupit, Brock Currin, Kaden Daniel, Courtney Dyck, Gavin Freelen, Jonathon Futrell, Gracie Gayton, Kearstin Green, Hunter Holland, Drake Howard, Kaydence Ihle, Aiden Jones, Whitley Kennedy, Jarrett Leverett, JT Lopez, Canyon McHam, Alie Megason, Jacee Michaud, Mason Miller, Jade Morphew, Rachel Ovando, McKennon Price, Chloe Reimer, Ryan Roddy, Maris Sanchez, Brandol Sevastian, Brandon Sides, Maegan Sikes, Jazzlynn Smith, Cadriene Snell, Memphis Spangler, Bailey Taylor, Hayden Templeton, Zoey Tingen, Conner Tuley, Ettien Van Graan, Zali Waldrip, Denton Zant

Contact Kathy Cook

Classroom Number:
114
School Phone:
903-737-2806
Conference Time:
8:45 - 9:30